15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Боици дрвени школски

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Боици, Дрвени, 1/18, 15+2+1, Statovac, Junior, 130206

  151820
  2,68 (USD) 2,95 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  15 основни бои + златна, сребрена флуо жолта

  Бои Дрвени, 1/12, Метална кутија, Faber Castell, Polychromos®, 110012

  126010
  17,00 (USD)
  Дрвени полихромски боици за професионални и полупрофесионални уметници.
  Висококвалитетни пигменти без киселини
  Даваат мека, живописна слика
  Отпорни на вода и бришење
  Дебелина на јадрото 3,8 мм
  Голема отпорност на кршење поради процесот на секуларно поврзување (SV)
  12 боици

  Боици, Дрвени, Сет 1/12, Faber Castell, A.Durer, Watercolour Pencils, 117512

  196220
  17,00 (USD)
  Водоотпорни акварелни уметнички дрвени бои.
  Сет од 12 бои отпорни на светлина
  Изработени се од најквалитетни специјални пигменти.

  Боици Дрвени, 1/12, Office Point, 6374412-02

  035002
  1,06 (USD)

  Боици, Дрвени, Сет 1/24, Giotto, Elios Tri, 275900

  236960
  4,39 (USD)

  Боици, Дрвени, Двобојни, 3мм, 1/12 + Острилка, Statovac, Y-Plus, 150205, 120900

  249720
  3,49 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,8 мм
  Облик: тријаголен
  12 дупли боици со 24 различни бои + острилка

  Боици, Дрвени, Сет 1/12, 10+2 двобојни, Statovac, Junior, Ultra Color, 130207

  249570
  2,15 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  10 основни бои + златна и сребрена

  Бои дрвени, 1/24, Office Point, 6301124-02

  048290
  2,15 (USD)

  Боици, Дрвени, Двобојни, Сет 1/12, Statovac, Junior, Ultra Dual, 130215

  249670
  2,33 (USD)

  Дебелина на графит: 3мм
  Материјал: дрво
  Димензија: 17,6 х 0,7 мм
  Облик: тријаголен
  12 дупли боици со 24 различни бои

  Боици, Дрвени, Акварел, Сет 1/12 + Четка, Faber Castell, Watercolor, 114413

  145010
  5,82 (USD)
  Овие дрвени акварелни моливи додаваат ново ниво на вашата креативност. Брилијантните бои со свиленкаста и боја се растворливи во вода. Со допир на влажната четка (во прилог) можете да го свртите моливчето за сликање и да креирате брилијантни цртежи со уникатни градиенти на боја и специјални дизајни.

  Боици дрвени школски

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 0,00 (USD) Максимум: 18,00 (USD)
  0 18
  Производители