15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Бои Темперни

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Бои, Темперни, 6мл, Сет 1/10, Statovac, Fantasy, 108105

  218180
  1.97 (USD)
  Високо квалитетни и лесно нанесливи темперни бои.
  10 парчиња x 6 мл.

  Gouache Color 132001 1/10 Junior 16Ml

  151926
  4.39 (USD)
  Темперни бои кои се одликуваат со одлична покриеност и лесно се нанесуваат. Не се токсични, тие се со висок квалитет, јаки и долготрајни бои и се одличен избор за секое дете. Квалитетниот пигмент и густата структура овозможува користење на најразлични техники на сликање, како на пример големи наноси како кај акрилните бои.
  Количина: 10 парчиња x 16 мл

  Бои, Темперни, 12мл, 1/10, Statovac, Junior, 132000

  151920
  3.49 (USD)
  Темперни бои кои се одликуваат со одлична покриеност и лесно се нанесуваат. Не се токсични, тие се со висок квалитет, јаки и долготрајни бои и се одличен избор за секое дете. Квалитетниот пигмент и густата структура овозможува користење на најразлични техники на сликање, како на пример големи наноси како кај акрилните бои.
  Количина: 10 парчиња x 12 мл

  Gouache Colors 250Ml 530801 White

  181706
  2.95 (USD)

  Gouache Colors 12Ml 352015 Svsina

  018463
  0.63 (USD)

  Gouache Color132100 Junior White 16Ml.

  178410
  0.54 (USD)
  Темперни бои кои се одликуваат со одлична покриеност и лесно се нанесуваат. Не се токсични, тие се со висок квалитет, јаки и долготрајни бои и се одличен избор за секое дете. Квалитетниот пигмент и густата структура овозможува користење на најразлични техники на сликање, како на пример големи наноси како кај акрилните бои.
  Количина: 16 мл
  Боја: Бела

  Gouache Colors Filet 12Ml 352006 Rose

  018458
  0.63 (USD)

  Gouache Colors 12Ml 352002 Yellow

  018455
  0.63 (USD)

  Gouache Colors 12Ml 352001 White

  018456
  0.63 (USD)

  Бои Темперни

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0.00 (USD) Max: 8.00 (USD)
  0 8
  Manufacturers