15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Глобуси

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Глобус, 20см, Antique, Junior, Planetoid, 131706, Кафеава

  298799
  1.100,00 ден

  Глобус, 20см, Junior, Planetoid, 131705, Розева

  298798
  1.100,00 ден

  Глобус, 20цм, Англиски, Gurbuz, Antique, 46202

  313199
  750,00 ден
  Овој глобус е произведен е со старинска техника на мапирање која му дава посебен шарм и го прави неопходен „додаток“ во вашите канцеларии, изложбени салони, и домови.

  Глобус, 20цм, Англиски, Gurbuz, Physical, 41202

  313190
  750,00 ден
  Кога светлата се исклучени, овие глобуси ги прикажуваат планините на земјата, рамнините, реките, накратко физичкиот статус, но кога светлото е вклучено, глобусот ги прикажува земјите од светот со границите, па така станува политички глобус.
  Не само што е совршен материјал за едукативни цели за ученици и наставници, туку и елегантен додаток за сечиј дом, канцеларија итн.

  Глобус, 20цм, Англиски, LED, Gurbuz, Animals, 44201

  313200
  1.250,00 ден
  Тематските глобуси се фокусираат на создавање конекција помеѓу географијата и популарните содржини.
  На пример, животните кои се претставени во нивните соодветни области со шармантна графика на забавен начин им помагаат на децата да ги запознаат животните и дивиот свет на планетата.

  Глобус, 20цм, Англиски, LED, Gurbuz, Antique, 46201

  313209
  1.250,00 ден
  Овој глобус е произведен е со старинска техника на мапирање која му дава посебен шарм и го прави неопходен „додаток“ во вашите канцеларии, изложбени салони, и домови.

  Глобус, 20цм, Англиски, LED, Gurbuz, Modern Globe Antique, 48205

  313279
  1.950,00 ден
  Овој глобус е произведен е со старинска техника на мапирање која му дава посебен шарм и го прави неопходен „додаток“ во вашите канцеларии, изложбени салони, и домови.

  Глобус, 20цм, Англиски, LED, Gurbuz, Modern Globe Political, 48203

  313270
  1.950,00 ден
  Фасцинантниот дизајн на политичките глобуси ја прикажува актуелната политичка ситуација во светот, границите и главните градови на земјите. Со политичките глобуси може да го истражувате светот, да ги испланирате патувањата или едноставно да го декорирате омиленото катче.

  Глобус, 20цм, Англиски, LED, Gurbuz, Pink, 43201

  313208
  1.250,00 ден
  Светла боја и оригинален дизајн е главната карактеристика на серијата „Боите на планетата Земја“.
  Прекрасниот дизајн овозможува сосема нови, шарени, забавни и весели алтернативи на љубителите на географијата.

  Глобус, 21,4см, Sazio, Orb, 100034

  292430
  790,00 ден

  Глобус, 26см, Junior, Planetoid, 131710, Зелена

  298804
  1.850,00 ден

  Глобус, 26см, Multicolor, Junior, Planetoid, 131711, Виолетова

  298808
  1.850,00 ден

  Глобус, 26цм, Англиски, Gurbuz, Globe White, 45262

  313300
  1.750,00 ден
  Светла боја и оригинален дизајн е главната карактеристика на серијата „Боите на планетата Земја“. Прекрасниот дизајн овозможува сосема нови, шарени, забавни и весели алтернативи на љубителите на географијата.

  Глобус, 26цм, Англиски, Gurbuz, Seven Colors, 46264

  313310
  1.750,00 ден
  Светла боја и оригинален дизајн е главната карактеристика на серијата „Боите на планетата Земја“. Прекрасниот дизајн овозможува сосема нови, шарени, забавни и весели алтернативи на љубителите на географијата.

  Глобус, 26цм, Англиски, LED, Gurbuz, Antique, 44261

  313219
  1.850,00 ден
  Овој глобус е произведен е со старинска техника на мапирање која му дава посебен шарм и го прави неопходен „додаток“ во вашите канцеларии, изложбени салони, и домови.

  Глобус, 26цм, Англиски, LED, Gurbuz, Globe White Colors, 45261

  313320
  2.250,00 ден
  Светла боја и оригинален дизајн е главната карактеристика на серијата „Боите на планетата Земја“. Прекрасниот дизајн овозможува сосема нови, шарени, забавни и весели алтернативи на љубителите на географијата.

  Глобуси

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 100,00 ден Максимум: 5.450,00 ден
  ден100 ден5450
  Производители