15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Дрвени Играчки

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Дидактичка Игра, Фати Го Јаболкото, Дрвена, 3y+, Pino, 5469

  286490
  1.150,00 ден
  Исклучителна играчка за усовршување на голем број вештини кај децата, почнувајќи од вниманието, концентрацијата, фокус, баланс, стрпливост и уште многу мануелни вештини. Ова е игра за двајца, па оттука играта има бенефити и по развојот на натпреварувачкиот дух, толеранцијата и социјализацијата воопшто.

  Димензии: пречник на крошната на дрвото 19,5 cm
  Препорачана возраст: над 3 години

  Дидактичка Играчка, Школски Автобус, 1y+, Top Bright, TB150185, 24*21*17цм

  286630
  2.950,00 ден
  Мултифункционална, дидактичка, практична и долготрајна играчка која е создадена за забава и учење низ игра стимулирајќи мноштво моторички и мисловни активности. Благодарение на изработката од висококвалитетно дрво играчката може да ја користат повеќе генерации деца, а употребата на еколошки бои на база на вода ја прават безбедна и сигурна за децата од најмала возраст.
  Играчката содржи 4 дрвени елементи кои се внесуваат во предвидените отвори, подвижна врата, мини сметалка и делови за првично запознавање со бројките, буквите и боите, како и звучен елемент – мини сирена на автобусот. Одлична е за размислување, вежбање логика, внимание, концентрација и развивање на детската фантазија.

  Димензии: 28,3 x 22,2 x 19,8cm
  Препорачана возраст: од најмала возраст

  Дидактичка Коцка, Со 12 Елементи, 18м+, Pino, 7272, 15.5*15.5*15.5цм

  286220
  1.850,00 ден
  Оваа коцка е комплексна, но и многу забавна дидактичка алатка со која детето учи да препознава бои, форми и големини, а воедно ги развива прецизноста, фината моторика, перцепција и расудувањето. Изработена е од од висококвалитетно дрво, со нетоксични бои и безбедни рабови. Содржи дрвена кутија и 12 различни елементи.

  - Препорачана возраст: над 18 месеци
  - Димензии: 15,5 x 15,5 x 15,5 cm

  Дидактичка Нишалка, 3 во 1, Дрвена, 24м+, Pino, 8637, 28*18*3цм

  286210
  1.350,00 ден
  Исклучителна дидактичка и едукативна алатка за игри преполни со знаење!
  Покрај тоа што е одлична забава за најмалите, овозможува вежбање на фината моторика, прецизност на движењата, координацијата око-рака, ја подобрува концентрацијата и вниманието. Изработена е од квалитетно дрво со безбедни рабови и нетоксични бои. Содржи 23 елементи и 3 различни игри.

  - Димензии: 28 x 18 x 3 cm
  - Препорачана возраст: 24 m +

  Едукатива Играчка Гасеница, 19 Елементи, 12м+, Top Bright, TB7152, 33*12.5*8.5цм

  286710
  1.490,00 ден
  Одлична едукативна играчка за развивање на фината моторика, координацијата око-рака, но и за логичкко размислување и заклучување. Со помош на 4 држачи и 15 дрвени елементи детето ќе ја состави гасеницата чие тело се состои од разнобојни геометриски форми (круг, цвет, триаголник, квадрат) и на тој начин не само што ќе ги вежба прстињата, туку низ игра ќе ги учи боите и формите исто така.

  Димензии: 33 x 12,5 x 8,5cm
  Препорачана возраст: над 12 месеци

  Едукативен Часовник, Со Магнети, 18м+, Pino, 8644, 24.5*24.5*6цм

  286200
  1.790,00 ден
  Супер забавна и едукативна играчка со која подеднакво играат и уживаат и помалите, но и поголемите дечиња.
  Pino едукативиот часовник со магнети обезбедува многу придобивки за децата од најрана возраст, овозможувајќи им на децата да научат поими и бои, како и да вежбаат фина моторика и прецизност на движењето преку вметнувањето на елементите во вдлабнатините. Илустрираните поими се тематски поврзани, па така го мотивираат детето да размислува и да ги поврзува притоа градејќи трајно знаење за нив. Малку постарите деца можат да ги научат поединечни броеви и низи со броеви, како се изговараат броевите на англиски, формите на одредени елементи (срце, круг, триаголник, ѕвезда...), како се гледа на часовник итн. Играчката е изработена од висококвалитетно дрво, со нетоксични бои и безбедни рабови. Содржи двострана табла за игри и основа со 12 дрвени елементи.
  - Препорачана возраст: над 18 месеци
  - Димензии: 24,5 x 24, 5 x 6 cm

  Едукативна Игра Јенга, 75 Елементи+тајмер, 3y+, Top Bright, TB120464, 19*11*25цм

  286720
  2.190,00 ден
  Супер забавна и едукативна друштвена игра која го развива стратешкото планирање, прецизноста, концентарцијата и брзината кај децата. Коцките се редат за одредено време по правила и распоред зададен на картичките. Ако не се правилно наредени, кулата се тресе и се руши.
  Сетот содржи 51 илустрирана дрвена коцка, 24 картички, коцка за игра, тајмер и механизам за батерија (Играчката користи 1.5 V AAA батерија која не е вклучена во пакувањето). Дрвото од кое се направени елементите е висококвалитетено, а илустрациите се напарвени со еколошки бои на база на вода.

  Димензии: 19 x 11 x 25cm
  Препорачана возраст: над 3 години

  Едукативна Играчка Балансна Кула, 8 Елементи, 24м+, Cubika, CU12701, 7*18*5цм

  286750
  1.050,00 ден
  Балансната кула на Cubika е извонредна играчка за вежбање на вниманието, концентрацијата и логичкото размислување. Кулата е составена од 8 елементи кои немаат рамни рабови, и можат да застанат исклучиво на одредено место, па оттука е уште попредизвикувачка за детето. А децата сакаат да размислуваат и да бараат решенија бидејќи многу уживаат кога ќе успеат го најдат.
  Покрај интелектуалните вештини, оваа играчка ја вежба и фината моторика, им помага на децата да ги научат боите и ја стимулира креативноста.
  Изработена е од од висококвалитетно дрво и со безбедни еколошки бои на база на вода.

  Димензии:7 х 18 х 5 цм
  Препорачана возраст: над 24 месеци

  Едукативна Играчка Балансна Кула, 8 Елементи, 24м+, Cubika, CU12718, 11*18*11цм

  286751
  1.050,00 ден
  Балансната кула на Cubika е извонредна играчка за вежбање на вниманието, концентрацијата и логичкото размислување. Кулата е составена од 8 елементи кои немаат рамни рабови, и можат да застанат исклучиво на одредено место, па оттука е уште попредизвикувачка за детето. А децата сакаат да размислуваат и да бараат решенија бидејќи многу уживаат кога ќе успеат го најдат.
  Покрај интелектуалните вештини, оваа играчка ја вежба и фината моторика, им помага на децата да ги научат боите и ја стимулира креативноста.
  Изработена е од од висококвалитетно дрво и со безбедни еколошки бои на база на вода.

  Димензии: 11 х 18 х 11 цм
  Препорачана возраст: над 24 месеци

  Едукативна Играчка Воз, 35 Елементи, 18м+, Cubika, CU13319

  286770
  2.590,00 ден
  Едукативна играчка со безброј можности за игра, забава и учење. Составена е различни геометриски форми и бои кои формираат целина - дрвена локомотива и три вагони. Оваа активност кај детето го поттикнува развојот на фината моторика, умешноста, апстракцијата, развојот на имагинација и креативноста, како и посебни персонални квалитети како трпение, упорност, планирање и самодоверба.
  Составена е од 35 елементи изработени од висококвалитетно дрво, при што се користени безбедни еколошки бои на база на вода.
  Препорачана возраст: над 18 месеци

  Едукативна Играчка Дрвен Часовник, 10 Елементи, 18м+, Cubika, CU14354

  286880
  1.050,00 ден
  Супер забавна и едукативна играчка со која подеднакво играат и уживаат и помалите, но и поголемите дечиња. Cubika едукативиот часовник обезбедува многу придобивки за децата од најрана возраст, овозможувајќи им на децата да научат поими и бои, како и да вежбаат фина моторика, а малку постарите, пак, брзо и едноставно да научат да гледаат на часовник.
  Играчката е изработена од висококвалитетно дрво, со нетоксични бои и безбедни рабови и е составена од 10 дрвени елементи.

  Препорачана возраст: над 18 месеци

  Едукативна играчка, Воз Pino Express, 18м+, Pino, 7265, 44.5*10*8цм

  286260
  1.650,00 ден
  Едукативна играчка со безброј можности за игра, забава и учење. Составена е различни геометриски форми и бои кои формираат целина - дрвена локомотива и два вагони. Оваа активност кај детето го поттикнува развојот на фината моторика, умешноста, апстракцијата, развојот на имагинација и креативноста, како и посебни персонални квалитети како трпение, упорност, планирање и самодоверба.

  - Димензии: 44,5 x 8 x 10 cm
  - Препорачана возраст: над 18 месеци

  Едукативна Играчка, Насмеани Куќички, 30 Елементи, 2y+, Cubika, CU14866

  286850
  1.190,00 ден
  Супер креативен сет со дрвени коцки и илустрации на емотикони кој нуди многу забава. Секоја од шесте куќички има свои „станари“ во соодветна боја, кои мора да бидат правилно поставени во куќата. На овој начин децата учат да ги препознаваат боите преку забавна игра. Секако нема лимит за детската имагинацијата во градежништвото, па оттука децата лесно може да изградат разни архитектонски комплекси со зададените коцки.
  Оваа играчка им помага на децата да ги развијат сензомоторните способности и вештини, логичкото размислување, креативноста, имагинацијата, како и многу други когнитивни вештини. Сетот содржи 30 елементи изработени од високовалитетно дрво со фино обработени рабови и безбедни еколошки бои на база на вода.

  Препорачана возраст: над 2 години

  Играчка Алат, Дрвена, 2y+, Pino, 7692, 31*13.5*15.5цм

  286500
  2.300,00 ден
  Интересна и забавна играчка која му нуди на детето различни можности за практични манипулативни активности како што се влечење, намотување, одмотување, тропање, стругање, спојување, одвојување, комбинирање, истражување. На таков начин детето ги ангажира своите интелектуални капацитети преку игра, вежба движења со рацете, координација око-рака, го изразува своето социјално знаење, стекнува внатрешна и надворешна независност и постигнува квалитативно нов начин на интеракција со возрасните од околината.

  Димензии: 31×13.5×15.5 cm
  Препорачана возраст: над 2 години

  Играчка Камион За Превоз , Со 4 Колички, 12м+, Top Bright, TB120327, 42*11*14цм

  286680
  1.790,00 ден
  Супер забавна играчка во која особено ќе уживаат малите љубители на автомобили! Сетот се состои од камион за превоз на автомобилите и 4 мали дрвени автомобили во различни бои. Изработени се од висококвалитетно дрво во комбинација со безбедна пластика, како и со еколошки бои на база на вода.
  Играњето со оваа играчка му помага на детето да ги научи боите, ги развива моторичките вештини, но и интелектуалните, пред сé креативноста, фантазијата и говорот.

  Димензии: 42 x 10,8 x 14 cm
  Препорачана возраст: над 18 месеци

  Дрвени Играчки

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 1.050,00 ден Максимум: 2.950,00 ден
  ден1050 ден2950
  Производители