15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Калкулатори Канцелариски

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Калкулатор, Casio, MS-20B-S-EC, Црна

  253850
  16,11 (USD)

  - 12 бројки
  - Екстра голем LCD дисплеј
  - Пластични копчиња
  - Пресметки на проценти
  - +/- Вредности
  - Конверзии на валути
  - Пресметка на данок
  - Меморија (3 вредности)
  - Батерија: 1 x LR54
  - Големина: 2,9 x 10,3 x 14,7 мм
  - Тежина: 110 гр

  Калкулатор, Casio, MS-80B-S-EP, Сива

  215220
  18,80 (USD)

  - 12 бројки
  - Екстра голем LCD дисплеј
  - Пластични копчиња
  - Пресметки на проценти
  - +/- Вредности
  - Конверзии на валути
  - Пресметка на данок
  - Меморија (3 вредности)
  - Батерија: 1 x LR54
  - Големина: 2,9 x 10,3 x 14,7 мм
  - Тежина: 110 гр

  Калкулатор, Olympia, LCD8110, 40618

  284990
  12,53 (USD)
  Екран со две линии (12 и 10 цифри)
  229 Функции
  Супер визуелно совршен алгебарски метод
  Функции за репродукција
  Формат на експоненцијален приказ
  9 мемории
  Хиперболични/инверзни функции
  Пермутација, комбинација
  Дропка/децимална пресметка
  Координативна трансформација
  Статистичка пресметка
  Напојување со 2 батеријата LR44
  Цврста пластична обвивка
  Дим.: 15,3 x 8,4 х 1,6 mm

  Калкулатор , со 12 Бројки, Citizen, Sdc 444S, 15*10*30цм, Црна

  076810
  16,11 (USD)
  12 бројки
  Двојно напојување соларно и батерии
  Местење на децимали
  Пластични копчиња
  15,3 х 19,9 х 3 cm

  Калкулатор со лента, Casio, FR-620RE-E-EC, Црна

  214900
  151,26 (USD)
  12 бројки
  Напојување на струја
  Брзо печатење
  Печати во 2 бои
  Местење на децимали
  Euro конверзија
  Тах+ , тах-
  Копче за бришење
  Екран со зелено осветлени бројки
  38 х 21 х 11 cm

  Калкулатор, Citizen, SDC-812 BN NR, 10.2*12.4*2.5цм, Црна

  117180
  12,35 (USD)
  12 бројки
  Напојување соларно и со батерија
  Пластични копчиња
  10,2 x 12,4 x 2,5 cm

  Калкулатор, Математички, 10+2Бројки, 236 функции, Citizen, SR-270N, 8*16цм, Црна

  076900
  22,38 (USD)
  10+2 бројки
  Дисплеј со 2 реда
  Двојно напојување соларно и батерии
  251 функции
  Пластичен поклопец
  Пластични копчиња
  16,5 х 8,4 х 2 cm

  Калкулатор, Mатематички, 10+2 бројки, 165 функ, Citizen, SR-260N, 8*15.4цм, Црна

  076890
  18,80 (USD)
  10+2 бројки
  Дисплеј со 1 ред
  Напојување на батерии
  165 функции
  Пластичен поклопец
  Пластични копчиња • 15,4 х 8 х 1,4 cm

  Калкулатор, Канцелариски, Citizen, CX-121 N, 19.4*26.9*6.6цм, Бела

  077770
  79,66 (USD)
  12 бројки
  Напојување на струја
  Брзо печатење
  Печати во 2 бои
  Местење на децимали
  Тах+ , тах-
  Копче за бришење
  26,9 х 19,4 х 6,6 cm

  Калкулатор , 12 бројки, 150*144*20мм, Centrum, 83402

  216860
  7,07 (USD)
  12 бројки
  Двојно напојување соларно и батерии
  Копче за бришење
  Пластични копчиња
  15 х 14,4 х 2 cm

  Калкулатор математички, Casio, FX-9860GII-S-EH, Сива

  214990
  226,44 (USD)
  Црта графици
  Вградена апликација за табеларни пресметки
  Вчитана апликација за геометрија
  USB поврзување
  1.5 MB меморија
  62KB RAM меморија
  200 часа на траење на батеријата (AAA x 4)
  18,4 x 9,2 x 2,1 cm
  220 гр.

  Калкулатор математички, Casio, FX-5890P, Црна

  222800
  115,46 (USD)

  Калкулатор, Канцелариски, Со лента, Citizen, CX-123N, 20.2*26.7*7.7цм, Бела

  146360
  120,82 (USD)
  12 бројки
  Напојување на струја
  Брзо печатење
  Печати во 2 бои
  Местење на децимали
  Тах+ , тах-
  Копче за бришење
  26,7 х 20,2 х 7,7 cm

  Калкулатор , со 12 Бројки, Citizen, Ccc 112, 155*207*22цм, Сива

  076820
  27,74 (USD)
  2 бројки
  Местење на децимали
  Евро конверзија
  Двојно напојување соларно и батерии
  Местење на децимали
  Пластични копчиња
  20,8 х 15,6 х 3,6 cm

  Калкулатор, 12 бројки, 19.5*14.5*3, Noki, H-MS011

  199860
  8,06 (USD)
  12 бројки
  Дисплеј во еден ред
  Напојување соларно и со батерија
  Пластични копчиња
  19,5 x 14,5 x 3 cm

  Калкулатор, Citizen, CI-SDC868L, 6.46*6.14*1.18цм, Сива

  076930
  19,69 (USD)
  12 бројки
  Двојно напојување соларно и батерии
  Местење на децимали
  Двојна меморија
  Копче за бришење
  Гумени копчиња
  15,4 х 15,2 х 2,9 cm

  Калкулатори Канцелариски

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 4,00 (USD) Максимум: 268,00 (USD)
  4 268
  Производители