15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Калкулатори Математички

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Калкулатор, Математички, Casio, FX-350ESPLUS-2SETD, Црна

  253800
  23.27 (USD)
  Училишен калкулатор кој е опремен со црно-бел LCD дисплеј со резолуција од 31 × 96 пиксели, ќе биде одличен помошник на средношколците на часовите по математика. Благодарение на технологијата SV.PAM, уредот ви овозможува да ги внесете точно формулите за пресметка. Калкулаторот нуди 252 функции, 9 променливи мемории и неколку математички функции.

  Калкулатор, Математички, Casio, FX-82ESPLUS-2-SETD, Црна

  253820
  23.27 (USD)
  Училишен калкулатор кој е опремен со црно-бел LCD дисплеј со резолуција од 31 × 96 пиксели, ќе биде одличен помошник на средношколците на часовите по математика. Благодарение на технологијата SV.PAM, уредот ви овозможува да ги внесете точно формулите за пресметка.

  Калкулатор, Математички, Casio, FX-85ESPLUS-2-SETD, Црна

  253830
  31.32 (USD)
  Едноставен и лесен за употреба, овој калкулатор претставува оптимална алатка за едукација. Има автентичен приказ на равенките, поседува одличен квалитет и овозможува спокојство и доверба при употреба во образновни услови.

  Калкулатор, Математички, Графички, Casio, FX-7400GIII-W-ET

  309580
  92.18 (USD)

  Заштитно тврдо куќиште
  Кабел од компјутер до компјутер: опционален
  Автоматско исклучување
  Можно е поврзување со компјутер
  Можно е поврзување со C-Lab/ECON
  Главна батерија: 4x AAA
  Големина (В x Ш x Д) 176 x 84 x 19 mm Тежина 190гр

  Калкулатор, Математички, Графички, Casio, FX-9860GIII-W-ET

  309560
  185.26 (USD)
  Графички калкулатор FX-9860GIII е со голем дисплеј со висок и 3MB Flash-Rom меморија. Големиот „Природен приказ“ покажува дропки, квадратни корени и други нумерички изрази на ист начин како што се појавуваат во книгата по математика. Интегрирана е и програмската апликација „Python“.

  Калкулатор, Математички, Графички, Casio, FX-CP400-WA-EH

  309570
  285.50 (USD)
  Графичкиот калкулатор - врвниот модел FX-CP400 од Casio со компјутерски алгебарски систем има дисплеј во боја со висока резолуција и е чувствителен на допир . Најновиот модел од серијата ClassPad нуди интуитивно ракување и обезбедува јасни лекции по математика .
  Внесувањето пенкало или прст ја олеснува работата со ClassPad II. Графиките може да се цртаат со прст. Екранот чувствителен на допир го олеснува користењето на функциите со влечење и спуштање за прикажување. Долгите математички изрази се прикажани целосно и јасно на големиот екран.

  Калкулатор, Математички, Casio, FX-82EX-S-ET-V, Црна

  214951
  27.74 (USD)
  Оваа серија на калкулатори нуди нов LC дисплеј со висока резолуција со 192 × 63 пиксели и резолуција што е четири пати поголема од онаа на познатите дисплеи од сериите FX-ES Plus. Покрај тоа, оваа серија има нов хардвер со побрз процесор и двојно ја зголеми големината на меморијата.

  Калкулатор, Mатематички, Casio, FX-82MS-2-S-ET-D, Црна

  214960
  22.38 (USD)
  Стандарден училишен калкулатор со дволиниски дисплеј и ергономски дизајн.

  Калкулатори Математички

  Filter by:

  Clear All
  Min: 22.00 (USD) Max: 286.00 (USD)
  22 286
  Manufacturers