15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Ламинатори - Машини за Пластифицирање

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Ламинатор A4, Olympia, A230 Plus, 3127, 33*14*6цм

  284910
  47,44 (USD)

  - Топло и ладно ламинирање
  - Големина на фолијата до А4 формат
  - Максимална ширина за ламинирање: 230 mm
  - Компактен и модерен дизајн
  - Без заглавување
  - Висококвалитетен систем за греење
  - Автоматско исклучување при прегревање
  - Потребно време за загревање: 2 - 3 мин.
  - Дебелина на фолиите: 80 – 125 микрони
  - Максимална дебелина на ламинираните продукти: 0,5 mm
  - Брзина на ламинирање: 400 mm/min
  - ЛЕД диоди
  - Напојување: 220-240V, 50 Hz
  - Вклучени фолии за ламинирање (3хА4, 4хDIN А5, 4Хdin A6, 4 бизнис картички)

  - Начин на одржување
  Исчистете ја површината на ламинаторот со мека крпа без влакна. Не користете средстав за чистење или растворувачи.

  Ламинатор А3, Olympia, A330 Plus, 3128, 46*14*6цм

  284920
  61,76 (USD)

  - Топло и ладно ламинирање
  - Големина на фолијата до А3 формат
  - Максимална ширина за ламинирање: 330 mm
  - Компактен и модерен дизајн
  - Без заглавување
  - Висококвалитетен систем за греење
  - Автоматско исклучување при прегревање
  - Потребно време за загревање: 2 - 3 мин.
  - Дебелина на фолиите: 80 – 125 микрони
  - Максимална дебелина на ламинираните продукти: 0,5 mm
  - Брзина на ламинирање: 400 mm/min
  - ЛЕД диоди
  - Напојување: 220-240V, 50 Hz, 1,76A, 405W
  - Вклучени фолии за ламинирање (3хА4, 4хDIN А5, 4Хdin A6, 4 бизнис картички)

  Ламинатор, Olympia, A210, 3149, Сива/Бела

  284900
  42,06 (USD)
  Ламинаторот сега е дел од стандардната опрема во канцеларија или домот.
  Може да се користи за заштита на важни документи како лични карти или за ламинирање фотографии и графики.
  Благодарение на висококвалитетниот систем за греење, се спречува формирање на меури и уредот автоматски се исклучува доколку се прегрее.

  Ламинатор, Desq, А4-70240

  120230
  52,80 (USD)
  Два валјаци со грејачи
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 3 минути
  Брзина 350 mm во минута

  Ламинатор, А4, Fellowes, Saturn 3i, 5724801

  049161
  187,06 (USD)
  Автоматско исклучување за 30 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 1 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 43 х 14 х 10 cm

  Ламинатор, A4, 80 Мик., Fellowes, Lunar, 5715601

  049151
  86,82 (USD)
  Дебелина до 80 микрони
  Загрева за 6 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 43 х 19 х 15 cm

  Ламинатор А4 08 70245

  120240
  74,28 (USD)
  Два валјаци со грејачи
  Автоматско исклучување за 60 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 4 минути
  Брзина 500 mm во минута

  Ламинатор, А3, Fellowes, Spectra, 5738301

  017770
  160,20 (USD)
  Два валјаци со грејачи
  Автоматско исклучување за 30 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 3 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 78 х 47 х 16 cm

  Ламинатор А4 А296-3103--3125

  054110
  65,34 (USD)
  Автоматско исклучување при прегревање
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 5-10 минути
  Брзина 300 mm во минута

  Ламинатор A3, Olympia, A 396, 6418-3126

  054120
  89,32 (USD) 113,66 (USD)

  Топло и ладно ламинирање
  Автоматско исклучување при прегревање
  Дебелина до 80, 125 и 170 микрони
  Загрева за 3-5 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Led диоди за: температура и дебелина на фолијата
  Дим.: 43,4 х 13,1 х 7 cm

  Ламинатор, A3, Fellowes, Saturn 3i, 5736001

  049173
  249,70 (USD)
  Автоматско исклучување за 30 минути
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 1 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 55 х 15 х 10 cm

  Ламинатор, A4, Fellowes, Cosmic 2, 5725001

  015980
  149,46 (USD)
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 5 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 45 х 14,5 х 11 cm

  Ламинатор, А3, Fellowes, Cosmic 2, 5725701

  015990
  231,80 (USD)
  Дебелина до 125 микрони
  Загрева за 5 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 57 х 15 х 11 cm

  Ламинатор, А3, Fellowes, Lunar, 5716701

  049172
  124,40 (USD)
  Дебелина до 80 микрони
  Загрева за 6 минути
  Брзина 300 mm во минута
  Дим. 53 х 19 х 14 cm

  Ламинатори - Машини за Пластифицирање

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 42,00 (USD) Максимум: 250,00 (USD)
  42 250
  Производители