15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Моливи технички HQ

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Patent Pencil 777 -0.5 Mm

  122420
  70.00 ден
  Graphite 777
  Патент молив 0,5 мм

  - Патент молив за пишување
  - Мина “B” и отпорна е на кршење
  - Голема гума без ПВЦ и латекс

  Број на артикл: 777

  Моливи, За Техничко Цртање, Сет 1/12, Faber Castell, 9000 Design Set, 119064

  196230
  675.00 ден
  Castell® 9000 е најквалитетен графитен молив за пишување, цртање и скицирање. Содржат ситно мелен графит и глина. Лесно се острат. Сетот е погоден за цртање од областа на индустрискиот дизајн или за цртежи со детали. Моливите се достапни во 12 степени на тврдост.
  Сетот вклучува 12 моливи: 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H и 5H во металнa кутија.

  Патент Молив, 2.0Мм, Staedtler, Mars®technico, 780C, Темно Сина

  122530
  425.00 ден
  Mars® technico 780 C
  Патент молив 2 мм

  - За пишување, цртање и скицирање
  - Метален врв
  - Вградена острилка на задниот дел, за острење на мината
  - Мина “HB”

  Број на артикл: 780 C

  Patent Pencil 774 25 -0.5 Mm

  122430
  200.00 ден

  Patent Pencil Fcc 136300 -0.35

  126240
  240.00 ден
  Идеален за цртање и пишување.
  Метален врв кој се вовлекува
  Ротирачко извлекување на гумата за бришење
  Дебелина на мина 0,35 mm

  Patent Pencil Fc Tech. 137521 Red

  113422
  110.00 ден

  Моливи технички HQ

  Filter by:

  Clear All
  Min: 70.00 ден Max: 3,950.00 ден
  ден70 ден3950
  Manufacturers