15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  Фломастери High Quality

  View as Grid List
  Sort by
  Display per page

  Електронски Фломастер, Tian, 8084, Розева

  270728
  1,650.00 ден
  Совршен начин да ја поттикнете детската фантазија и да ја стимулирате креативноста кај малите уметници!
  Овој уникатен сет содржи еден електронски фломастер со кој детето може да бои класично, но и со распрскувачки ефект, па така цртежот ќе изгледа како да е правен со спреј.
  Оригиналниот дизајн на фломастерот му овозможува на детето да го дозира интензитетот на боите и дебелината на спрејот со притискање на копчето за краток или подолг период.
  Електронскиот фломастер е едноставен за употреба, само се менува рефилот во саканата боја, се притиска копчето и одново функционира. А кога ќе се испразни, се надополнува со УСБ кабел.
  Но најважно од сé, потполно е безбеден за употреба. Рефилите имаат светли бои и користат нетоксично мастило, погодно за деца и се мие со топла вода (40 степени). Електронскиот фломастер може да се користи и за правење цртежи на ткаенина под надзор на возрасно лице. Достапен е во две бои.

  Fibre Pen 325 1/12 C12

  174420
  130.00 ден
  STAEDTLER® 325 C12
  Фломастери во 12 бои

  - Капаче кое овозможува вентилација на воздух и е според стандарди ISO 11540 и BS 7272-1/2
  - Лесно се измива од повеќе видови на текстил
  - Испишува линија ~ 1 мм

  Број на артикл: 325 C12

  Fibre Pen Faber Castel Eco-Pigment 0,1 166199

  126291
  110.00 ден
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,1 мм

  Fibre Pen Faber Castel Eco-Pigment 0.5 166599

  126295
  110.00 ден
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,5 мм

  Фломастери, Сет 24/1, Staedtler, Fibre-tip pen, 325 C24 1/24

  144001
  260.00 ден
  STAEDTLER® 325 C24
  Фломастери во 24 бои

  - Капаче кое овозможува вентилација на воздух и е според стандарди ISO 11540 и BS 7272-1/2
  - Лесно се измива од повеќе видови на текстил
  - Испишува линија ~ 1 мм

  Број на артикл: 325 C24

  Fibre Pen Faber Castel Eco-Pigment 0.3 166399

  126293
  110.00 ден
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,3 мм

  Фломастери, 1.0Мм, Staedtler, Fibre-tip pen, 325 WP24

  144000
  300.00 ден
  STAEDTLER® 325 WP24
  Фломастери во 24 бои

  - Капаче кое овозможува вентилација на воздух и е според стандарди ISO 11540 и BS 7272-1/2
  - Лесно се измива од повеќе видови на текстил
  - Испишува линија ~ 1 мм

  Број на артикл: 325 WP24

  Fibre Pens Fz 155320 1/20 Flu

  126280
  355.00 ден

  Fibre Pen Faber Castel Eco-Pigment 0,2 166299

  126292
  110.00 ден
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,2 мм

  Fibre Pens Fz 155310 1/10 Flu

  126270
  179.00 ден

  Fibre Pen Faber Castel Eco-Pigment 0.4 166499

  126294
  110.00 ден
  Рапитографите со Еко пигмент од Фабер-Кастел се погодни за пишување, цртање и скицирање. Благодарение на специјалното еко пигментирано мастило, тие се идеални за употреба на хартија и паус хартија. Пигментираното мастило е водоотпорно и лесно.
  Погодно е за мазна хартија
  Ергономска зона на зафат
  Метален клип
  Ширина на линијата: 0,4 мм

  Finliner Grip 151699 Black

  113491
  35.00 ден
  Ергономска триаголна форма со зона Grip за поудобно држење.
  Идеален за подвлекување и пишување на сите видови хартија
  Дебелина на линија 4 мм

  Fibre Pen Textile Faber Castel 6 1/8 154662

  113460
  365.00 ден

  Фломастери, Сет 1/24, Faber Castell, Felt Tip Pens, 554224

  251860
  255.00 ден
  Фломастери со свежи и сјајни бои.
  Може да се избришат од повеќето ткаенини ако се обојат по грешка
  Силен врв, отпорен на грубо боење
  Сет од 24 фломастери

  Marker Faber Castel 159505 1/5 For Textiles

  145270
  420.00 ден
  Со овие фломастери за текстил можете да обоите и уникатно да дизајнирате се од памук, како кеси, текстил, маици... Боите се стабилни по 24 часа или после пеглање на 60 степени. Идеално за мали дизајнери на текстил и за индивидуални подароци.

  Фломастери High Quality

  Filter by:

  Clear All
  Min: 35.00 ден Max: 1,650.00 ден
  ден35 ден1650
  Manufacturers