15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Четки Универзални Професионални

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Четка за боење, Сет 1/10, За акрилни и водени бои, Statovac, 622013, SFB0243

  254730
  19,69 (USD)
  Комплет од 10 четки од синтетички влакна со држач, со различни форми и димензии. Се користат за сликање со акрилни и водени бои.

  Четка, Рамна, Бр.4, Statovac, Pop brush Goya, 622304, Сина

  276010
  2,15 (USD)

  Четка, Рамна, Бр.6, Statovac, Pop brush Goya, 622306, Сина

  276011
  2,51 (USD)

  Четка, За Боење, Сет 3/1, Блистер, Stadlter, 989-SBK3-3

  242490
  4,48 (USD)
  STAEDTLER® 989-SBK3-3
  Четки за боење

  - Сет од 3 четки: #2 и #8 кружни, #8 плосната
  - Лесно се чистат
  - Изработени од дрво, метал и еластична четка
  - Се употребуваат за водени, акрилни, гваж, маслени бои итн.

  Број на артикл: 989-SBK3-3

  Четка, Зелена Дршка, бр.6, Statovac, Monet, Filbert, 628306

  188776
  1,79 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.6

  Четка, Зелена Дршка, бр.2, Statovac, Monet, Filbert, 628302

  188772
  1,34 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.2

  Четка, Зелена Дршка, бр.4, Statovac, Monet, Filbert, 628304

  188774
  1,43 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.4

  Четка, Округла, Црна Дршка, бр.1, Statovac, Botticelli, 623301

  188751
  1,25 (USD)
  Округла четка со црна елегантна дршка направена од комбинации на влакна кои обезбедуваат совршено чувство на сликање, нежни линии, совршена комбинација на еластичност, прецизност и грациозност. Неизбежен додаток на секој уметник. Се користи за цртање букви, рамки, за долги потези. За уље, акрил, акварел.
  бр.1

  Четка, Округла, Зелена Дршка, бр.6, Statovac, Monet, 628106

  188766
  1,79 (USD)
  Округла четка со зелена дршка. Задебелена е за што е можно поголем капацитет за задржување на бојата. Има исклучително долг врв и кратка рачка. Неизбежен додаток на секој уметник. Се користи за меки и заоблени контури, како и во графичката уметност.
  бр.6

  Четка, Зелена Дршка, бр.14, Statovac, Monet, Filbert, 628314

  188784
  3,49 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.14

  Четка, Зелена Дршка, бр.10, Statovac, Monet, Filbert, 628310

  188780
  2,86 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.10

  Четка, Округла, Црна Дршка, бр.3, Statovac, Botticelli, 623303

  188753
  2,15 (USD)
  Округла четка со црна елегантна дршка направена од комбинации на влакна кои обезбедуваат совршено чувство на сликање, нежни линии, совршена комбинација на еластичност, прецизност и грациозност. Неизбежен додаток на секој уметник. Се користи за цртање букви, рамки, за долги потези. За уље, акрил, акварел.
  бр.3

  Четка, Рамна, Кафеава Дршка, бр.10, Statovac, Picasso, 628210

  188840
  1,61 (USD)
  Четка со рамен врв и кафеава дршка. Се користи за нанесување боја на поголеми површини и за впивање вишок боја. За уље, акрил и акварел.
  бр.10

  Четка, Зелена Дршка, бр.12, Statovac, Monet, Filbert, 628312

  188782
  3,04 (USD)
  Четка со заоблен врв и долга рачка. Природните влакна упиваат повеќе боја. Се користи за меки и заоблени контури. Најпогодна е за уље и акрил. Неизбежен додаток на секој уметник.
  бр.12

  Четка, Округла, Зелена Дршка, бр.8, Statovac, Pop brush Monet, 628108

  188768
  2,51 (USD)
  Округла четка со зелена дршка. Задебелена е за што е можно поголем капацитет за задржување на бојата. Има исклучително долг врв и кратка рачка. Неизбежен додаток на секој уметник. Се користи за меки и заоблени контури, како и во графичката уметност.
  бр.8

  Четка, Рамна, Натурал, бр.6, Statovac, Abbott, 622106

  188886
  0,59 (USD)
  Четка со рамни средно-долги влакна со висок капацитет на задржување боја. За полни и цврсти потези, за контури и фини линии. Најдобро се користи со боја во туба. За масло, акрил и акварел.
  бр.6

  Четки Универзални Професионални

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 0,00 (USD) Максимум: 20,00 (USD)
  0 20
  Производители