15-501 Бесплатна испорака над 2,000 Денари.
Затвори
(0) производи
Немате ставки во вашата кошничка.
Категории
  Filters
  Подесувања
  Пребарување

  Машини За Броење Пари

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Бројач за пари, Olympia, NC 451, 947730886

  308550
  13.950,00 ден

  Бројач на парчиња за сортирани банкноти
  Валути: сите валути со UV и MG функција
  Сензори за атрибути: UV, MG
  Сензорите може да се изберат
  Бесплатна серија застанување (1 – 100)
  Додадете функција:
  Бесплатен режим на броење
  Автоматски старт
  Опсег на броење: 1 – 999
  Го прикажува претходниот резултат
  Големина на броени ноти: 50 x 110 mm ~ 85 x 180 mm
  Дебелина на банкноти: 0,075 – 0,15 mm
  Брзина: макс. 1.000 банкноти/мин
  Откривање на двојна, полу-, верижна белешка
  Хопер: 100 банкноти
  Сложувач: 200 банкноти
  Црвен LED-екран
  Приклучок за напојување: 230V, 50 Hz
  Потрошувачка на енергија: 40 вати
  Работна температура: 0° - 40°
  Влажност: 60%% - 90%%
  Бучава: <60 dB
  Големина WxDxH: 250 x 230 x 135 mm
  Тежина: 3,2 kg
  EAN 4030152950867

  Бројач за пари, Olympia, NC 520 Plus, 947730522

  308570
  15.950,00 ден

  Брои сортирани банкноти
  Валути: сите валути со UV и MG карактеристики
  Сензори за следните карактеристики: УВ и МГ
  Чувствителноста на секој сензор може да се прилагоди во 9 чекори
  Режим на броење (со исклучени сензори)
  Големина на банкноти: 50 x 110 mm до 90 - 185 m
  Може да се избере автоматско или рачно стартување
  Го прикажува претходниот резултат од броењето на екранот
  Можно е да се избере дали одбиените банкноти треба да се вбројат во вкупниот резултат
  Брзина на броење: 1.000 белешки/минута
  Броење стоп од 1 - 999 може да се избере
  Функција за собирање
  Откривање на двоен, полусинџир
  Влезна фиока: 100 стари или 200 нови белешки
  Излезна фиока: 200 белешки С
  е прикажува на лесно читливиот LCD дисплеј со позадинско осветлување
  Надворешен LED дисплеј (опсег на приказ: 1 - 999) и вклучен кабел
  Ажурирање на фирмверот преку алатка за компјутер (не е вклучено)
  Вклучени делови: погонски ремен (голем и мал), осигурувач, гумени ролери, капак за прашина, мал шрафцигер
  Напојување: 230V, 50 Hz, 75 вати
  Големина ШxДxВ 265 x 275 x 168 mm
  Тежина 5,7 kg
  EAN 4030152951901

  Бројач, За метални пари, Safescan, 1550, 116-0261, Сива

  298837
  67.250,00 ден

  Каса за пари 132-0424 SafeScan SD-3540 35*40,5*10,5цм

  206720
  9.950,00 ден
  Фиоката за пари SD-3540 е изработена од цврсти и квалитетни материјали. Неговата робусна обвивка од челик и издржлив ПВЦ сад овозможува сигурно држење и класифицирање на монетите и книжните пари.
  - Издржливи лежишта.
  - Отворање со лесно притискање.
  - Внатрешен фиока со можност за отстранување.
  - 4 слота за книжни пари и 8 за метални пари.
  - Место за складирање на банкноти со висока вреност и вредносни документи.
  - Безбедносна брава.

  Бројач за пари 115-0513 SafeScan 2250 25*29,5*18,4цм

  206710
  27.650,00 ден
  Заштедете време и отстранете ги сите шанси за грешка. Со Бројачот за пари на Safescan 2250 добивате:
  - Брзина и прецизност: Safescan 2250 може да собере до 300 банкноти и прецизно да ги изброи, со брзина од 1000 банкноти во минута.
  - 3 нивоа на детекција на фалсификат на банкнотите со помош на УВ ознаки, магнетни ознаки и големина на банкнотата, како и аларм при детектирање на сомнителна банкнота
  - Заштедувате време со дополнителните функции кои овозможуваат препознавање на тековните, но и нови серии на банкноти, паузирање на точно одброена серија, функција за автоматски „старт“ и „стоп“ итн.
  - Едноставен за употреба - Safescan 2250 поседува ЛЦД дисплеј со шест копчиња кои овозможуваат лесен пристап до многуте карактеристики.

  Машини За Броење Пари

  Filter by:

  Clear All
  Минимум: 9.950,00 ден Максимум: 67.250,00 ден
  ден9950 ден67250
  Производители